Що треба знати про кишкові інфекції!
Кишкові інфекції відносяться до інфекційних хвороб, збудники яких тривало зберігаються в продуктах харчування, воді та виживають в грунті відкритих водоймищ і можуть швидко розмножуватися, що призводить до виникнення масових епідемій.
За даними епідеміологічних розслідувань випадків захворювань, найчастіше зараження відбувається харчовим та водним шляхом. Головними симптомами є розлад функцій кишечнику та пронос.
До захворювань схильні як дорослі, так і діти. Однак, частіше хворіють діти у віці до 2-х років. Це – так звана група ризику. Захворювання гострою кишковою інфекцією особливо небезпечна для маленьких дітей, тому що під час багаторазового блювання, проносу дитина швидко втрачає велику кількість рідини, що призводить до зневоднення, розвитку тяжких наслідків. В таких випадках дитині необхідна термінова медична допомога.
Причина спалахів – вживання забрудненої води, води з відкритих водоймищ, недоброякісних продуктів харчування та готових страв, виготовлених як у домашніх умовах, так і на об’єктах громадського харчування та торгівлі, де грубо порушуються правила особистої гігієни, технології приготування страв, миття та обробки посуду, інвентарю, обладнання, умов та термінів зберігання сировини та готових страв, залучення до роботи осіб, які не пройшли обов’язкових медичних оглядів, використання орендованих приміщень, які не відповідають санітарним вимогам.
Необхідно пам’ятати, що кваліфіковану допомогу можна отримати лише в медичному закладі.
Профілактика кишкових інфекцій :
1. використовувати для пиття та миття посуду лише перекип`ячену
воду (воду кип’ятити не менше 10 хв., дати відстоятися);
2. не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду
воду з незнайомих джерел водопостачання;
3. при неорганізованому відпочинку для пиття та приготування їжі
мати з собою запас питної води (краще бутильовану);
4. перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре
промити питною водою, для споживання дітьми – обдати окропом;
5. чітко дотримуватися правил особистої гігієни – обов`язково мити
руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного
відвідування туалету;
Куп’янська філія Державної установи «Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства здоров’я України» наголошує, що у разі появи перших ознак захворювання необхідно терміново звернутися за медичною допомогою !
Бережіть своє здоров’я!