Про громаду
Куп’янська міська територіальна громада Харківської області, до складу якої входить 12 населених пунктів (селища міського типу Куп’янськ-Вузловий та Ківшарівка, село Пристін, село Синьок, село Осиново, село Осадьківка, село Болдирівка, село Прокопівка, село Тамарганівка, село Пойдунівка, село Стінка), знаходилась під окупацією з 27 лютого по 07 жовтня 2022 року.
За цей час так звана окупаційна «влада» вкрай деструктивно поводилась з комунальним майном, технікою, інженерними системами, що забезпечують життєдіяльність громади. У зв’язку з окупацією було унеможливлено роботу органів місцевого самоврядування Куп’янської громади, підприємств, установ, організацій.
Селища міського типу Ківшарівка (найбільше в Україні) та Куп’янськ-Вузловий територіально входять до складу міста Куп’янська. Відповідно до п. 1 Указу Президента України від 27 жовтня 2022 року №737/2022 «Про утворення військових адміністрацій населених пунктів у Харківській області» було утворено Купʼянську міську військову адміністрацію Купʼянського району Харківської області.
Відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» військова адміністрація є тимчасовим державним органом, який разом із військовим командуванням запроваджує та здійснює заходи правового режиму воєнного стану, оборони, цивільного захисту, громадської безпеки і порядку, захисту критичної інфраструктури, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян.
Згідно постанови Верховної Ради України від 16 листопада 2022 року №2777-ІХ «Про здійснення начальниками військових адміністрацій населених пунктів у Харківській області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», начальник Куп’янської міської військової адміністрації Куп’янського району здійснює повноваження відповідної міської ради та її виконавчого комітету, а також міського голови.
Як зазначено вище, до складу Куп'янської міської територіальної громади Харківської області входять населені пункти: м. Куп'янськ, смт Ківшарівка, смт Куп’янськ-Вузловий, с. Осиново, с. Болдирівка, с. Осадьківка, с. Пойдунівка, с. Прокопівка, с. Стінка, с. Тамарганівка, с. Пристін, с. Сеньок.
Територія громади — 148,2 км2.
Наявне населення громади на початок 2022 року — 55 544 осіб, в тому числі міське населення — 53 868 осіб. сільське населення — 1676 особи.
Станом на кінець 2022 року кількість населення громади становить 10886 осіб (10081 або 93% - міських мешканців, 805 осіб або 7% - сільські). Станом на 01 вересня 2023 року населення міста Куп’янська становить приблизно 8000 осіб.
04 Жовтня, 2023 р., 09:05
Діяльність галузі охорони здоров’я у 2023 році спрямована на забезпечення належного рівня надання медичної допомоги населенню, проведення профілактичних заходів, забезпечення стабільного функціонування закладів охорони здоров’я.
На території громади організовано надання медичної допомоги першого та другого рівнів, послуги надаються КНП «Куп’янський центр первинної медичної допомоги», КНП «Куп’янське територіальне медичне об’єднання» мешканцям усього району.
04 Жовтня, 2023 р., 09:05
Впродовж 2020-2021 років виконано 1,2,3 частини 1 етапу розроблення генерального плану м. Куп'янська Харківської області з розробленням у його складі плану зонування території, а саме: анотовані звіти та графічну частину: схема розташування населеного пункту в системі розселення; план існуючого використання території; схема існуючих планувальних обмежень; модель перспективного розвитку населеного пункту; генеральний план (основне креслення); схема планувальних обмежень; схема вулично- дорожньої мережі. міського та зовнішнього транспорту. Експертизу генерального плану м. Куп'янська було заплановано провести у 2022 році, що не було зроблено внаслідок збройної агресії проти України.
04 Жовтня, 2023 р., 09:04
На початку 2022 року у громаді забезпечено ефективну роботу Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Куп’янської міської ради. Працює структурний підрозділ та здійснювався прийом громадян та робота віддалених робочих місць адміністратора у смт Ківшарівка, смт Куп’янськ-Вузловий, Пристінському старостинському окрузі, запроваджено надання послуги «Мобільний офіс».
В ЦНАП забезпечується робота щодо надання адміністративних послуг за принципом «єдиного вікна» та «єдиного офісу», центр об’єднує представників адміністративних органів, адміністраторів ЦНАП, державних реєстраторів, представників інших органів, підприємств, організацій та установ. Для забезпечення належної взаємодії всіх учасників у ЦНАП працювало 10 адміністраторів.
У громадян є можливість зручно отримати 422 послуги: адміністративні послуги органів місцевого самоврядування та територіальних органів державної виконавчої влади (в тому числі послуги соціального характеру).
Після деокупації громади послуги надаються в обмеженому режимі з урахуванням безпекової ситуації, працює 3 адміністратора, які забезпечують задоволення основних запитів населення.
З метою відновлення діяльності ЦНАП та покращення якості надання адміністративних послуг у 2023 році заплановані наступні заходи:
04 Жовтня, 2023 р., 09:02
У сучасному світі культура перетворюється на ключовий елемент суспільного, гуманітарного розвитку. Завдяки їй члени суспільства мають змогу реалізувати свій творчий потенціал, долучитись до духовного й художнього багатства світової цивілізації, зберігати і збагачувати власну історико-культурну спадщину у всьому її різноманітті.
Протягом останніх років у Куп'янській міській територіальній громаді проведено значну роботу на всіх напрямах розвитку галузі культури.
04 Жовтня, 2023 р., 09:02
Мережа спортивних закладів Куп’янської міської територіальної громади складається з дитячо-юнацької спортивної школи «Металург», комунальної установи фізичної культури та спорту «Міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»-«Спартак» та двох відділень яхт-клубу «Оскіл».
04 Жовтня, 2023 р., 09:01
На даний час життєдіяльність міста забезпечують комунальні підприємства «Комунальник», «Благоустрій міста», «Куп’янський водоканал», «Куп’янськтеплоенерго».
У зв’язку з військовою агресією у житлово-комунальному господарстві громади є багато проблем, що потребують негайного вирішення. У зв’язку з проходженням військових дій на території міста Куп’янська відбулося руйнування житлових будівель, мостів та шляхопроводів, водопровідних та каналізаційних мереж, об’єктів інфраструктури, пошкоджені шляхи, газопроводи, електричні мережі міста, сталося руйнування, значне погіршення стану житлового фонду та основних фондів підприємств. Результатом цього є збільшення обсягів капітальних і поточних ремонтів, а внаслідок цього – зростання собівартості послуг, спад прибутковості підприємств, зниження якості житлово-комунальних послуг, збільшення видатків з місцевого бюджету на їх підтримку.
04 Жовтня, 2023 р., 09:01
Політична та економічна ситуація в країні призводить до необхідності активного реагування соціальної галузі на проблеми різних категорій громадян. На території м. Куп’янська послідовно впроваджується соціальна політика, направлена на формування комплексної програми допомоги соціально незахищеним куп’янчанам, зокрема непрацездатним особам, особам з обмеженими фізичними можливостями, багатодітним та малозабезпеченим сім’ям тощо. Вжиття системних заходів щодо підвищення якості життя незаможних верств населення та необхідність збереження пріоритетних напрямків соціального захисту, запобігання поглибленню бідності на підставі виконання соціальних зобов'язань Куп’янської міської ради дозволять реально підтримувати незаможні верстви населення міста, сприяти захисту населення від соціальних ризиків в умовах реформування соціальної сфери.
04 Жовтня, 2023 р., 09:01
Серед соціальних інститутів суспільства освіта займає одну з провідних позицій. Як зазначено в Національній доктрині розвитку освіти, затвердженій Указом Президента України від 17.04.2002 №347/2002, вона є основою розвитку особистості, суспільства, нації та держави, запорукою майбутнього України.
04 Жовтня, 2023 р., 09:00
Розпочата росією війна завдала важкого удару українській економіці та бізнесу. З початку збройної агресії проти України сектор підприємництва (у першу чергу великого) на території громади майже знищений, суб’єкти мікропідприємництва змушені здійснювати свою діяльність в умовах воєнного стану з певними обмеженнями або частково. Негативний вплив воєнних дій на території України унеможливлює розроблення реалістичних прогнозів економічного розвитку підприємств малого та середнього бізнесу.
На початку 2022 року працювало багато промислових та переробних підприємств: ПрАТ «Куп’янський молочноконсервний комбінат», ТОВ «Куп’янський м’ясокомбінат», Юніверсал Фіш Компані, ТОВ «Комбінат хлібопечення «Кулінічі», близько 20 підприємств та структурних підрозділів АТ «Укрзалізниця», приватні автомобільні перевізники, фермерські господарства тощо.