Забезпечення осіб з інвалідністю допоміжними засобами реабілітації.

Дата: 17.07.2024 15:00
Кількість переглядів: 79

             В Україні особи з інвалідністю мають право на безоплатне або пільгове забезпечення допоміжними засобами реабілітації (ТЗР). Механізм безоплатного забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації визначено Порядком забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321(зі змінами).


              Для забезпечення засобами реабілітації або виплати компенсації особа або її законний представник подають заяву про забезпечення засобом реабілітації (виплата компенсації) за формою, затвердженою Мінсоцполітики, незалежно від зареєстрованого/задекларованого місця проживання (перебування) особи. До заяви необхідно додати такі документи (з пред’явленням оригіналів):
-    паспорт громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту (далі- документ, що посвідчує особу), свідоцтва про народження (для дітей віком до 14 років);
-    довідка до акту догляду медико-соціальною експертною комісією;
-    висновок про необхідність забезпечення особи з обмеженням повсякденного функціонування допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації);
-    документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або паспорт громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
-    посвідчення, яке підтверджує право особи на пільги (за наявності);
-    довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для осіб, які є внутрішньо переміщеними особами);
Заява про забезпечення засобом реабілітації (виплату компенсації) у паперовій або електронній формі може бути подана:
-    до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у м.Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті (в разі її утворення) ради (далі органи соціального захисту населення);
-    до уповноваженої посадової особи з питань соціального захисту виконавчого органу сільської, селищної, міської ради.
-    до центру надання адміністративних послуг
-    через електронний кабінет особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи     (далі-електронний кабінет особи) у банку даних;
-    через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (за наявності технічної можливості);
-    до територіального відділення Фонду.

            Для отримання більш детальної інформації звертатися до Управління праці соціального захисту населення Куп’янської міської ради за адресою: Харківська обл.,      м. Куп’янськ, вулиця Захисників Куп’янська, 26, телефон для довідок: (099)3294974.


Зміни до ПОРЯДКУ забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації

ОСНОВНІ ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНІЧНИМИ ТА ІНШИМИ ЗАСОБАМИ РЕАБІЛІТАЦІЇ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ, ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ ТА ІНШИХ ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ І ВИПЛАТИ ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ ВАРТОСТІ ЗА САМОСТІЙНО ПРИДБАННІ ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ РЕАБІЛІТАЦІЇ, ЗАТВЕРДЖЕНИЙ ПОСТАНОВОЮ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ВІД 14 БЕРЕЗНЯ 2018 РОКУ №238
 Новою редакцією Порядку передбачено ефективний розподіл повноважень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в реалізації бюджетної програми 2507030 «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів» щодо забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, запровадження адресного підходу до забезпечення ними осіб зазначеної категорії виробами та нового механізму їх фінансування за принципом «гроші ходять за людиною».
Цей Порядок визначає механізм:
— безоплатного забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації;
— виплати особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю та іншим окремим категоріям населення грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації (далі — компенсація);
— безготівкового перерахування коштів підприємствам, що виконали індивідуальні заявки осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення на виготовлення технічних та інших засобів реабілітації, надання послуг з їх ремонту.
До технічних та інших засобів реабілітації  (далі — ТЗР) належать:
— допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;
— спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією;
— протези молочної залози, ліфи для кріплення протезів молочної залози, в тому числі спеціальні ліфи для занять фізичною культурою і плаванням (купальник), ортези на верхні кінцівки, зокрема компресійні рукави при лімфодемі;
— друге крісло колісне.
Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та інші особи забезпечуються ТЗР в порядку черговості відповідно до індивідуальної програми реабілітації (далі – ІПР) або довідки ЛКК.
Забезпечення осіб з інвалідністю здійснюється шляхом укладання трьохсторонніх (орган соціального захисту населення, підприємство та особа з інвалідністю чи її законний представник) або двосторонніх договорів (орган соціального захисту населення, підприємство).
Трьохсторонні договори укладаються у разі забезпечення осіб, яким визначені медичні показання щодо забезпечення протезами верхніх та нижніх кінцівок, ортезами шарнірними на нижні кінцівки та кріслами колісними, в інших випадках – укладаються двосторонні договори.
Договори укладаються за місцем проживання/перебування особи або за місцем проходження реабілітації.
За бажанням особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи або їх законних представників за самостійне придбання ТЗР виплачується компенсація в порядку черговості відповідно до індивідуальної програми реабілітації (далі – ІПР), якщо інше не передбачено цим Порядком.
ТЗР, в тому числі отримані шляхом виплати компенсації, не підлягають продажу, даруванню і передачі протягом строку, на який видається такий засіб.
Особам з інвалідністю по слуху, законним представникам дітей з інвалідністю по слуху віком від семи років виплачується компенсація за придбання мобільного телефону для письмового спілкування.
Підставою для виплати компенсації у цьому випадку є висновок відповідно МСЕК або ЛКК, що підтверджує інвалідність по слуху, та фіскальний чек, що підтверджує придбання товару.
Така категорія осіб замість мобільного телефону для письмового спілкування може придбати планшет, строк експлуатації якого становить  п’ять років. Компенсація у цьому випадку виплачується в межах граничної ціни на мобільний телефон для письмового спілкування.
Особам з інвалідністю I і II групи по зору та законним представникам дітей з інвалідністю по зору віком від 14 років виплачується компенсація за придбання годинника (електронного — дітям віком від шести років) та аудіоплеєра.
Особам з інвалідністю I групи по зору та законним представникам дітей з інвалідністю по зору віком від шести років виплачується компенсація за придбання палиці тактильної.
Особам з інвалідністю I і II групи по зору з числа студентів та слухачів закладів вищої освіти, особам, які працюють на посадах керівників та їх заступників, дітям з інвалідністю з 14 років, що навчаються в закладах загальної середньої освіти та професійної (професійно-технічної) освіти, а також юристам, журналістам, педагогічним працівникам, науковцям, перекладачам може бути виплачена компенсація за придбання диктофона. 
Така категорія осіб має право придбати мобільний телефон (крім мобільних телефонів для письмового спілкування) замість одного, декількох або всіх засобів, які передбачені Порядком. Відшкодування вартості самостійно придбаного мобільного телефону здійснюється в межах граничної ціни, в тому числі сукупної, на спеціальні засоби для спілкування, орієнтування та обміну інформацією для осіб з інвалідністю по зору.
Підставою для виплати компенсації є висновок відповідно МСЕК або ЛКК, що підтверджує інвалідність по зору, та фіскальний чек, що підтверджує придбання засобу.
Особа з інвалідністю (їх законні  представники) обирають особисто підприємства,  на яких  будуть  замовляти ТЗР .
З переліком підприємств, які виготовляють, постачають і ремонтують ТЗР можливо ознайомиться на веб-порталі Міністерства соціальної політики України https://www.msp.gov.ua/news/10513.html або у спеціаліста  Управління за телефоном: 0993294974.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи бажаєте Ви евакуюватися?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь