Благодійний фонд «Міжнародний рух за права потерпілих внаслідок російської агресії»

Дата: 04.09.2024 13:51
Кількість переглядів: 110

       Правничий проєкт «Юридичні Сили України» і благодійний фонд «Міжнародний рух за права потерпілих внаслідок російської агресії» спільно працюють над створенням в Україні діючого правового механізму відшкодування шкоди, завданої потерпілим внаслідок російської агресії, за рахунок російського майна та майна пособників (агентів) російської федерації, а також для захисту інтересів територіальних громад.

На сьогодні завдяки співпраці з Офісом Генерального прокурора та Службою безпеки України 17 територіальних громад з різних регіонів України, в особі органів місцевого самоврядування, отримали статус потерпілого та виконують подальші дії для формування свого права вимоги проти рф та її пособників, як ліквідного немайнового активу.

       За весь час виконання проєкту адвокати та експерти витратили для надання допомоги більш ніж 2 000 годин волонтерської праці. Багато часу приділяється розповсюдженню правової інформації та юридичних консультацій. Команда ініцаторів працює як для об’єднаних територіальних громад, так і для підприємств, а також об’єднує інтереси потерпілих внаслідок міжнародного злочину російської агресії.

       Для територіальних громад цей проєкт реалізується за підтримки БФ «Міжнародний рух за права потерпілих внаслідок російської агресії» та його партнерських організацій, адвокатів, правозахисників та експертів. Продуктом проєкту є формування обґрунтованого права вимоги потерпілого внаслідок міжнародного злочину агресії про відшкодування шкоди шляхом звернення до 2 національного суду з позовом про відшкодування завданої шкоди з подальшим виконанням такого рішення суду або оплатною передачею права вимоги за договором цесії. При цьому така шкода може бути завдана, як безпосередніми діями агресора – актами агресії (наприклад, цілеспрямовані руйнування підприємств, цивільних житлових будинків та інфраструктури, вбивство цивільних осіб), так, і як тяжкі наслідки ведення росією агресивної війни проти України (наприклад, загибель людей від голоду чи поранень, вимушене переміщення людей, припинення роботи підприємств, недотримані прибутки, додаткові витрати на відновлення і т.п.)

         У команди проєкту є унікальна юридична методика, яка дозволяє не просто отримати рішення суду проти російської федерації, але й реалізувати право вимоги за рахунок майна її пособників. Так, злочин агресії здійснюється владною військовою елітою, але така агресія здійснюється за підтримки і з залученням ресурсів (інформаційних, фінансових, дипломатичних та інших) російських (і не тільки) фізичних та юридичних осіб. Тому право вимоги потерпілих осіб може бути реалізоване і за рахунок майна пособників російської федерації – фізичних та юридичних осіб, які сприяють російській агресії.

        На честь Дня Незалежності України автори проєкту готові надати благодійну підтримку територіальним громадам у вигляді безкоштовної юридичної консультації щодо формування права майнової вимоги проти рф та її пособників. Пропозиція чинна протягом місяця. Юристи проєкту звертають увагу, що їхня методика дозволяє обґрунтувати в якості частини шкоди, завданої громаді, також всі понесені витрати громадою на допомогу ЗСУ та допомогу цивільному населенню в умовах війни.

Телефон для довідок:  0673217901 (уповноважена експертка Ольга Квасова-Цимбалюк).


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування: Чи бажаєте Ви евакуюватися?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь