Профілактика харчових токсикоінфекцій!
Харчові токсикоінфекції — це група гострих інфекційних захворювань, які виникають у результаті споживання продуктів, що містять умовно-патогенні бактерії та їх токсини і характеризуються короткотривалими проявами загальної інтоксикації та гострого гастриту чи гастроентероколіту.
Джерелом інфекції є люди, які страждають на захворювання бактеріальної природи з активним виділенням збудника (гнійні захворювання, ангіни, фурункульоз), або здоровий носій, сільськогосподарські тварини, птиця. Механізм передачі токсикоінфекції — фекально - оральний, шлях передачі — переважно харчовий. Токсикоінфекції можуть виникати як у вигляді окремих випадків у побуті, так і спалахів при організованому харчуванні в колективах.
Захворювання починається раптово, з’являється нудота і блювота, виникають часті рідкі водянисті випорожнення, іноді переймоподібні болі у животі. Можливі виражена загальна інтоксикація: головний біль, запаморочення, підвищення температури тіла до 38–390С; слабкість, анорексія, зневоднення.
У випадку появи симптомів захворювання слід негайно звернутися до лікаря.
Основні заходи профілактики харчових токсикоінфекцій спрямовані на своєчасне виявлення джерел та розрив шляхів передачі:
- ветеринарний нагляд за здоров’ям молочної худоби;
- профілактичні медичні огляди працівників, не допуск до роботи з харчовими
продуктами бактеріоносіїв та інфекційних хворих;
- дотримання правил організації харчування (вживання доброякісних харчових продуктів,
дотримання термінів та правил зберігання харчових продуктів, правильна кулінарна та термічна обробка їжі, вживання тільки ретельно промитих проточною водою овочів та фруктів);
- боротьба з комахами – переносниками збудників інфекційних захворювань;
- дотримання правил особистої гігієни (миття рук з милом після кожного відвідування
туалету та перед кожним прийомом їжі).