Пошук

Тиждень імунізації

Дата: 25.04.2025 10:49
Кількість переглядів: 55

Фото без описуВакцинація є ефективним і безпечним методом профілактики тяжких і потенційно смертельних інфекційних захворювань, а також може запобігти ускладненням, які ці хвороби можуть спричинити.

Вакцини – одні з найбільш ефективних і економічно-виправданих медичних та соціальних досягнень людства. 
Охоплення вакцинацією на рівні 95% населення країни, а також населеного пункту, або, наприклад, дитячого закладу, створює «колективний імунітет», що дає можливість забезпечити повноцінний захист населення від спалахів та епідемій вакцинокерованих інфекцій (інфекції, яким можна запобігти завдяки щепленням). Якщо рівень охоплення населення щепленнями падає, то це створює сприятливі умови для поширення інфекційних хвороб та спалахів епідемій.

Вакцинація як один з найефективніших методів профілактики інфекційних хвороб, входить до переліку гарантованих державних послуг. Існує документ, що містить перелік та порядок проведення обовʼязкових профілактичних щеплень – Національний календар профілактичних щеплень. Щеплення, передбачені календарем, проводяться безоплатно.

В Україні Національний календар профілактичних щеплень передбачає обов’язкову імунізацію проти 10 захворювань та терміни її проведення:
• Гепатит В: протягом першої доби життя, а потім у 2 та 6 місяців.
• Туберкульоз: одне щеплення у проміжку між 3 і 5 добами життя.
• Кір, паротит, краснуха: у 12 місяців та 6 років.
• Дифтерія, правець:
- діти -  у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 16 років; 
- дорослі, щеплені за календарем, потребують ревакцинації проти дифтерії і правця кожні 
  10 років (у 26, 36, 46, 56 і т.д.).
• Кашлюк: у 2, 4, 6, 18 місяців.                                                                     
• Поліомієліт: інактивована вакцина (ІПВ) – у 2 та 4 місяці, оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) – у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років. 
 • Хіб-інфекція: у 2, 4 та 12 місяців.

Крім десяти обов’язкових профілактичних щеплень, в Україні можна отримати, рекомендовані щеплення, а саме: проти пневмококової, менінгококової, ротавірусної інфекцій,  грипу, вітряної віспи, папіломовірусної інфекції, гепатиту А, COVID-19 та інших захворювань, для імунопрофілактики яких існує вакцина, зареєстрована в Україні. У разі неблагополучної епідемічної ситуації або виникненні ризику інфікування проводиться активна імунопрофілактика (антирабічні щеплення - у разі покусів тваринами, екстрена профілактика правця - у разі поранень та травм) та інші.

В умовах війни ризик поширення інфекційних захворювань зростає у зв’язку з міграцією населення, вимушеним скупченням людей, складними побутовими умовами тощо.

Якщо ви маєте порушений графік вакцинації (пропустили якесь зі щеплень), вкрай важливо надолужити пропущені щеплення якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу. Відмовляючись від вакцинації ви ризикуєте здоров’ям та життям.

Зверніться до терапевта, сімейного лікаря чи педіатра – спеціаліст допоможе вам скласти індивідуальний графік щеплень. Внутрішньо переміщені особи можуть щепитись у державних медичних закладах населених пунктів, у яких вони перебувають.

Не зволікайте! Подбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх дітей!

Фото без опису


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування: Чи бажаєте Ви евакуюватися?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь