Протидія домашньому насильству

    Домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

     Домашнє насильство є серйозним порушенням прав людини, що вкорінене в нерівності між чоловіками та жінками й гендерній дискримінації.

    Проблема насильства щодо жінок актуальна для всіх країн і суспільств без винятку. Домашнє насильство позначається на жінках і чоловіках, хлопцях і дівчатах. Однак світова статистика, а також статистичні дані з різних країн, включно з Україною, свідчать про те, що домашнє насильство нерозмірно зачіпає жінок.

    Проведене 2019 року опитування під егідою ОБСЄ з питань насильства щодо жінок підтвердило масштаби, яких проблема насильства щодо жінок набула в Україні. Згідно з даними дослідження:

    67% жінок стверджують, що з 15 років зазнавали психологічного, фізичного чи сексуального насильства з боку свого партнера чи іншої особи. Найчастіше кривдниками є колишні партнери.

    Більшість жінок, що зазнавали насильства з боку свого нинішнього чи колишнього партнера або іншої особи, не зверталися до поліції з повідомленнями про найбільш серйозні випадки фізичного та/або сексуального насильства.

    64% вважають насильство щодо жінок поширеним явищем, але 41% опитаних жінок вважає, що якщо чоловік проявляє насильство щодо дружини, то ця ситуація має вирішуватися всередині сім’ї. Крім того, майже кожна п’ята жінка вважає допустимим статевий акт без згоди між подружжям або партнерами, що проживають спільно.

    У 2017 році в Україні ухвалено Закон України „Про запобігання та протидію домашньому насильству”, яким встановлено кримінальну відповідальність за домашнє насильство. Також законом внесено низку поліпшень до заходів із протидії домашньому насильству, зокрема, вдосконалено порядок надання послуг постраждалим особам, передбачено створення спеціальних підрозділи поліції для розгляду випадків домашнього насильства.



 

НАСИЛЬСТВО ХОВАЄТЬСЯ У ТИШІ

19 Грудня, 2024 р., 12:37
У рамках проведення Всеукраїнської акції «16 Днів проти насильства» працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини розроблено та презентовано 28 листопада 2024 року посібник із запобігання та протидії домашньому насильству, у якому міститься інформація про поняття «домашнє насильство», його види, прояви та допомогу, яку може отримати постраждала особа.

Щороку з 25 листопада по 10 грудня світ об’єднується в боротьбі проти насильства

27 Листопада, 2024 р., 09:29
Ця міжнародна кампанія, відома як "16 днів проти насильства", має на меті привернути увагу до проблем домашнього насильства, насильства за ознакою статі, жорстокого поводження з дітьми та протидії торгівлі людьми.

Домашнє насильство, як діяти та куди звертатися

26 Листопада, 2024 р., 13:54
Це не лише фізична шкода, але й психологічний, економічний та сексуальний тиск. 

18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

17 Жовтня, 2024 р., 11:42
   Жертвою торгівлі людьми може стати кожен, незалежно від віку, статі або соціального статусу. Найбільш вразливими є: діти та підлітки, безробітні. Люди в складних життєвих обставинах. Особи, які шукають роботу за кордоном, або тимчасово переміщені особи. Хто може стати жертвою торгівлі людьми?

18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

08 Жовтня, 2024 р., 14:59
Торгівля людьми – це сучасна форма рабства, яка передбачає вербування, транспортування, передачу, приховування або отримання людей з метою експлуатації. Це злочин, який торкається людей незалежно від їхнього віку, статі, національності чи соціального статусу. Форми експлуатації можуть бути різноманітними, включаючи сексуальну експлуатацію, примусову працю, вилучення органів, жебракування та інші.

Сексуальне насильство, пов’язане з війною: що треба знати?

09 Серпня, 2024 р., 10:12
         Сексуальне насильство, пов'язане з конфліктом (СНПК) - це будь-які дії сексуального характеру, вчинені щодо населення, незалежно від статі чи віку. Воно тягне важкі фізичні та психологічні наслідки для постраждалих, свідків, а також справляє глибокий дестабілізуючий вплив на громади та населення в цілому. Для багатьох СНПК вважається лише зґвалтуванням. Проте СНПК – це значно ширше:

«ГАРЯЧІ ЛІНІЇ» ТА ТЕЛЕФОНИ ДОВІРИ

12 Липня, 2024 р., 14:22
«Гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей працює цілодобово (надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації): 1547 (дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними); +38 (044) 284 19 43–для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку); зареєструвати звернення онлайн – https://1547.ukc.gov.ua 

Насильство у сім’ї – важлива соціальна проблема!

02 Травня, 2024 р., 13:13
      Існує широко розповсюджений міф, що насильство в родинах – проблема лише неблагополучних родин, і майже завжди сімейне насильство пов’язане з пияцтвом і бідністю. За деякими дослідженнями, це не зовсім так. Насильство властиве всім соціальним групам і не залежить від економічного становища родини загалом.

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування: Чи бажаєте Ви евакуюватися?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь