Побратим - місто Прущ-Гданський

Дата: 26.06.2024 13:38

Прущ-Гда́нський — місто в північній Польщі. Належить до Гданського повіту Поморського воєводства.

Місто з населенням 27 тис. Це економічна та культурна столиця майже 100 тисяч жителів Гданського району. Прущ розташований на розвилці основних національних автомагістралей Гданськ – Варшава та Гданськ – Лодзь. Додатковою перевагою є безпосередня близькість до кільцевої дороги Три-Город і автомагістралі А1, яка з'єднує північ країни з півднем. Зараз у місті зареєстровано понад 3000 підприємств. Тут також розташована Балтійська інвестиційна зона, постійно створюються нові житлові та комерційні приміщення.

У 2009 році оновлений центр міста отримав почесну нагороду від Польської асоціації містобудівників у загальнонаціональному конкурсі на найкраще керовані громадські простори. Влітку культурною столицею регіону стає Прушч-Гданський. В рамках «Фабрики культури» в амфітеатрі Міжнародного Балтійського культурного парку проходять театральні вистави і концерти під відкритим небом. Реконструкція Бурштинового шляху і торгового поста періоду римського впливу є унікальною пам'яткою Пруща. Фото без опису
Дружба між містами - побратимами сприятиме налагодженню стосунків, відбудові й розвитку міста Куп'янськ. В рамках співпраці міста Куп'янськ та Прущ - Гданський будуть обмінюватися досвідом щодо розбудови місцевого самоврядування,  знаннями та навичками, реалізовувати спільні проєкти, ініціативи, збагачувати духовне та культурне життя наших міст, а головне - робити внесок у розвиток об'єднаної Європи.

enlightened

15 червня минулого року між містами Куп'янськ та Прущ - Гданський було підписано Акт про партнерство. В рамках цієї співпраці було домовлено про обмін досвідом щодо розбудови місцевого самоврядування, знаннями та навичками, реалізовувати спільні проєкти, ініціативи, збагачувати духовне та культурне життя наших міст, а головне - робити внесок у розвиток об'єднаної Європи.
В рамках Акту про партнерство, підписаного між містами Куп'янськ та Прущ - Гданський, юні мешканці  Куп'янської громади побували на оздоровленні в Польщі. Місто - побратим взяло на себе всі витрати: проживання, харчування, екскурсії та інше.

Відносини між партнерами склалися дуже добрими й дружніми. З нагоди річниці підписання угоди про співпрацю на запрошення мера міста Прущ - Гданський Януша Врубеля  до Польщі прибула делегація з України на чолі з начальником Куп'янської міської військової адміністрації Андрієм Беседіним.

В поїздці його супроводжували начальник Куп'янського РВ ГУНП Кирило Щербинський, начальник управління культури, молоді та спорту Максим Лаптєв, начальник відділу цифрової трансформації, внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Микола Курченко та радник голови Куп'янської міської ради Віталій Колеснік.

Крім України до Польщі прибули партнери міста Прущ - Гданський з Литви, Німеччини й Бельґії. Під час зустрічі Андрієм Беседіним та Янушем Врубелем були обговорені питання подальшої співпраці між містами. Також начальник Куп'янської МВА обговорив ситуацію на території громади з сенатором Ришардом Свільським та заручився його підтримкою у вирішенні проблемних питань. Крім того були налагоджені зв'язки з першими особами міст Шилуте (Литва),  Гофгайм-ам-Таунус (Німеччина) та Берсе (Бельгія). Представники іноземних міст висловили свою підтримку Україні та готовність допомагати Куп'янській громаді в цей скрутний час.

Разом з усіма члени Української делегації взяли участь у заходах з нагоди відзначення 33 річниці Дня міста Прущ - Гданський.

Крім того, гостинні господарі організували поїздку куп'янчан туристичними маршрутами до історичних й культурних місць.

Ми вдячні нашим закордонним друзям за співпрацю! Разом до перемоги!